Nový klip DO ŘADY! - Co jsi víc čekal ?

[24. 02. 2022 | 566x přečteno]


Dárek svým fanouškům nadělili hned zkraje roku pražsko-bílinsko-teplicko-mostečtí Do řady! Jedna z nejdéle fungujících českých punkových kapel se o slovo hlásí s novým videoklipem ke skladbě Co jsi víc čekal ?, která pochází z jejich čtvrté studiové desky Neber to osobně. „Kapely obvykle točí klipy k nejnovějším singlům, my jsme ale šli trochu jinou cestou. Deska Neber to osobně vyšla totiž původně v roce 2005, ale je shodou okolností poslední z naší diskografie, která se předloni dočkala vydání na vinylu. A skladba Co jsi víc čekal ? se prakticky ihned po vydání dostala natrvalo do našeho koncertního playlistu a máme jí rádi jak my, tak naši posluchači, kterým jsme tímto videoklipem chtěli udělat radost,“ vysvětlil kapelník Do řady! Vladimír Volman. 

Režie klipu se ujal už podruhé Jan Fröhlich, který se kromě práce s videem věnuje i hudbě, během let prošel jako bubeník celou řadou českých skupin, mezi nejznámější patří například Jaksi Taksi, Lunetic nebo v současnosti S.P.S. 

 Do řady! patří k nejdéle skupinám na české punkové scéně. Po více než třiceti letech na scéně každoročně odehrají zhruba padesát koncertů za rok, a také letos plánuje koncertovat, první vystoupení absolvuje už během února. Na svém kontě má za dobu svého působení celkem 6 studiových nahrávek, největší ohlas si zajistila už svou debutovou deskou Join the Army  ?!  z roku 1991. Dvě skladby, které se následně objevily i na debutové desce, měli Do řady! i na dnes už kultovní kompilaci Rebelie  Punk’n’Oi, která vyšla krátce po sametové revoluci jako vůbec první deska pod hlavičkou vydavatelství Monitor. Zatím poslední album Myslím to upřímně vyšlo v roce 2015. Všechna svá studiová alba vydala kapela v uplynulých několika letech v reedici a stala se jednou z mála českých punkových skupin, která má svou kompletní diskografii na vinylu. 

tisková zpráva : autor J.G.P.

ODKAZY KAPELA

https://www.facebook.com/DoRadyOfficial

https://bandzone.cz/dorady

VIDEO KANÁL 

https://www.youtube.com/playlist?list=PLhqDeh9o2TAaBK_Eibt21tqYd26s2cedQ